Categorías
Uncategorized

Eventos Setembro

Novo mes de competicións! A parte da actividade de plogging que xa vos contamos no post anterior, houbo diversos eventos con grandes resultados para os nosos atletas!

Desta vez comezamos en Silleda, nunha proba sobre o papel de 7 kms pero que finalmente foron pouco máis de 5, varios corredores destacados en postos de Podium como : 

💙 Jose Sandá 7º absoluto e 3º Máster A 🥉
💙 Manu Castiñeiras 11º absoluto 5º Máster A
💙 Elena Veres 5º Muller, 1ª Senior 🥇

Tamén competiron en Silleda: 

💙 Borja Cardesín 
💙 Jorge Castro
💙 Laureano Varela 
💙 Iván Abeledo
Entre os máis cativos tivemos a: 

💙 Yago Iglesias gañando a Sub 16🥇
💙 Lucía Taboada
💙 Xoel Otero 
💙 Africa Gil 
💙 Daniela Gil 
💙 Claudia Castro
💙 Ariana Iglesias
💙 Izan Parrado

No Trail curto de Miño tamén tivemos a : 

💙Juan amigo ” Juanito” entre os 20 primeiros absolutos

No control de marcas de Pontevedra estivo nos 800: 

💙 Emilio García marcando 2:15 no seu debut na distancia. 

Tamén tivemos coas cores do Compos en terras andaluzas na carreira de Vera en Almería a: 

💙 Brais Picón gañando na combinada sub18/ Sub 20 

Os nosos atletas do Inforhouse Santiago tamén estuvieron a tope competindo en distintos campionatos acadando podiums a nivel nacional en triatlón. Noraboa a todos eles! 

E os nosos OCR tamén con éxitos en Canarias e Narón con Paula Esteiro 1° Élite e Damián Espasandín 2° absoluto !

O finde seguiste tivemos o Campionato de España de Media Maratón !!

Ata Oruña de Piélagos se desprazaron dous dos nosos atletas para compartir liña de saída cos mellores atletas nacionais e internacionais de fondo. 

A baixa de última hora de Emilio García e Nuno Costa fixo que non pudieran loitar na clasificación por equipos, na que terían posibilidades de podium. 

Amador Pena e Jordi Carrasco foron os nosos representantes en terras Cántabras, o atleta Santiagués mellorou a súa mellor marca na distancia nun perfil de carreira con varias costas que non foi propicia para rebaixar os rexistros na meirande parte dos participantes, 1h13’17” rexistrou o atleta Compostelano. 
Amador e Jordi foron man a man gran parte da proba, en cabeza dun numeroso grupo durante boa parte da carreira, Jordi quedou un chisco rezagado a partir do km 12 para entrar tamén nun fantástico tempo de 1h13’54”, Amador foi 57º e Jordi 64º, ambos entre os 10 primeiros da súa categoría. 

E tamén tivemos Trail !!  
Outra disciplina en donde cada vez os nosos están máis activos. 

En Vila de Cruces participaron no Trail da Carixa: 

Manu Castiñeiras e Jose Sandá na modalidade de relevos, sendo quintos clasificados. 
Laureano Varela participou en solitario na proba de 20 kms ! Posto 134 para el. 
Fran Méndez tamén na proba de 20 kms acadou o posto 25, podium na súa categoría. 

O finde do 18 tivemos o debut de Elena Veres na Media Maratón das Catedrais de Ribadeo.
Proba fermosa a par que esixente a que elixiu a nosa atleta para debutar na distancia. 

Gran resultado para Elena, que no seu debut e nunha proba dura con remate nas catedráis, acadou un tempo de 1h48′ clasificándose no posto 19 de 100 participantes. 

O último fin de semana os nosos atletas acadaron 3 MEDALLAS PARA NO CAMPIONATO DE GALICIA DE 5k !

Destacadamos actuación do plantel branquiazul e victoria absoluta para Nuno Costa na subida a Curota.

Exitosa xornada atlética a vivida o Domingo pola mañá na vila de Bertamiráns con resultados destacados e moitas melloras de marcas dos nosos corredores. 

Jordi Carrasco sería Bronce na categoría M45 con marca persoal. 
Damián Espasandín sería tamén bronce en M35 a tan so un segundo da prata.
Amador Pena sería prata en M40 igualando o seu mellor rexistro na distancia. 

Fantásticos resultados tamén para: 
💙 Emilio García 17’16” 
🤍 Iván Abeledo 17’23” medalla sub20
💙 Brais Pérez 17’25” quinto en sub20
🤍 Jose Sanda 17’25” 
💙 Manu Castiñeiras 17’40” 
🤍 Luis Villaverde 17’51”
💙 Sindo González 17’56”
🤍 Borja Cardesín 18’08”
💙 Fran Méndez 19’44” que tamén competiu o Sábado na subida a curota donde foi 14º absoluto e 4º M2
🤍 Juan Luis Botana 19’49”
💙 Roi Porteiro 20’15” 
🤍 Juan Alvarellos 20’35”
💙 Segundo Domínguez 20’41”
🤍 Laureano Varela 21’07”
💙 Shaila Muñiz 21’20”
🤍 Elena Veres 21’22” Medalla Senior.
💙 Jose Figueiras 21’35”
🤍 Alberto Fernández 21’40”
💙 Paula Esteiro 21’58”
🤍 Roi García 22’32”
💙 Jose Ramón Ruanova 22’34”
🤍 Juan Botana 22’57”
💙 Nuria Mejuto 23’06”
🤍 Maria Limeres 23’40”
💙 Javier Prado 24’05”
🤍 Sonia Rodríguez 24’43” 
💙 Bartolomé Balsa 25’37”
🤍 Javier Rozados 26’24”
💙 Andrea Cacabelos 28’19”
🤍 Antía Botana 28’19”

Nuno Costa sería o gañador absoluto na subida a Curota cun tempo de 35’19” 

Ese finde tivemos outro debut na media Maratón para Lara Salgado cun magnífico rexistro de 1h48′

Resaltamos tamén que este mes comezaron os seus adestramentos os máis cativos do club, que pronto comezarán as súas competición

💙Seguimos sumando kms de paixón e felicidade 🤍

Deixa unha resposta

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *